Πρόγραμμα Φεστιβάλ Performance

24 Μαΐου, Κυριακή

David Adamo
My own Private Marathon
12.00  
Διαδρομή Εκθεσιακών χώρων κεντρικού προγράμματος Μπιενάλε

Δημοσθένης Αγραφιώτης
Αμοιβαιότητα;
14.00 20’-25’
Παζαρ χαμάμ (Λουλουδάδικα)

Seiji Shimoda
16.00 30’-40’
Λουτρά Παράδεισος (Αριστοτέλους με Εγνατία)  

Ομάδα ΣΦΗΝΑ
19.30
Αποθήκη Γ’ Λιμάνι

25 Μαΐου, Δευτέρα

Έκτορας Μαυρίδης
I’ll be your mirror
12.00 3 ωρες
Παύλου Μελά 29

Angelika Fojtuch
4U
18.00, 40’
Αποθήκη Γ λιμάνι

Cesar Martinez
Euros for everyone
20.00, 1 ώρα
Παύλου Μελά και Ζεύξιδος

Paul Ζωγραφάκης
Frontman From Middle Earth
22.00
Eightball Club, Πίνδου 1, Λαδάδικα


26 Μαΐου, Τρίτη

Masterclasses:
- Boris Nieslony 12.00-13.30
- Seiji Shimoda 14.00-15.30
Αίθουσα Συνεντεύξεων Τύπου Μονής Λαζαριστών (Κολοκοτρώνη 21)

Michel Collet
SOUNDKG
13.00, 20’
Καφέ "Γαζία", Καρόλου Ντηλ & Γεωργίου Σταύρου.

Chengyao He
The Kiss
14.00, 30’
Παπαμαρίκου 1-3, Πλατεία ¶θωνος

Guillermo Gómez Peña
5 Psycho-magic Actions Against Violence
20.00, 45’
Studio Vis Motrix (Αγνώστου Στρατιώτου 20)

27 Μαΐου, Τετάρτη

Master classes:
- Λήδα Παπακωσταντίνου, 12.00-15.00
Αίθουσα Συνεντεύξεων Τύπου Μονής Λαζαριστών  (Κολοκοτρώνη 21) 

Μαίρη Ζυγούρη
Gaze
15.00, 20’
Σταθμός ΟΣΕ

Monika Günther - Ruedi Schill
Talking Hands
17.00, 30’
Αποθήκη Γ, Λιμάνι

Ευαγγελία Μπασδέκη
I Trust You
18.00, 2 ώρες
Bar Partizan (Βαλαωρίτου 29)

28 Μαΐου, Πέμπτη

Forum Καλλιτεχνών
11.00 - 13.00
Αμφιθέατρο Αποθήκης 1, Λιμάνι

Αγγελική Αυγητίδου
Απαγγελία
12.00, 2’-3’
Αμφιθέατρο Αποθήκης 1, Λιμάνι

Beatriz Albuquerque
Work for Free
13.30, 4 ώρες
Ολύμπιον (Φουαγιέ - Εξωτερικός χώρος)

Sylvette Babin
Breath
17.00, 45’ - 1 ώρα
Πλατεία Ναυαρίνου

Πάνος Τσαγκάρης
The Mystic Death of the Kiss
19.00, 30’
Αποθήκη Γ, Λιμάνι

29 Μαΐου, Παρασκευή

Boris Nieslony
Nature study: breathing - issue Thessaloniki
12.00, 2 ώρες
Είσοδος ΔΕΘ (Εγνατίας 154)

Matei Bejenaru
ISO
17.00, 15’-20’
Αποθήκη Γ, Λιμάνι

Δανάη Πάππα
The Dying Small
20.00, 15’
Κτήριο Παλαιών Ψυγείων

¶ρης Προδρομίδης
Concerto
21.00, 40’
Μύλος (A. Γεωργίου 56)

Joachim Montessuis
Cosmogon
22.30
Bar SPITIMOU.innercitygroove (Λέοντος Σοφού 26)

30 Μαΐου, Σάββατο

Clemente Padin
Air
12.00, 1 hour
Πλατεία Αριστοτέλους

Valentine Verhaeghe
Kunos
14.00, 20’
Στάση ΟΑΣΘ Μητρόπολη, Λεωφορείο
    
Eric Andersen
OPUS 589
20.30, 20’
Ωδείο Ρωμαϊκής Αγοράς


ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ

Αφιέρωμα στους Θανάση Χονδρό και Αλεξάνδρα Κατσιάνη
27 Μαΐου
21.00
Bar - Εστιατόριο .Es (Φράγκων 2-4)

Αφιέρωμα στη Μαρία Καραβέλα 
28 Μαΐου
20.30
Αίθουσα Συνεδριάσεων Αποθήκης Γ, Λιμάνι

Αφιέρωμα στον Γρηγόρη Σεμιτέκολο 
30 Μαΐου
21.30
Ωδείο Ρωμαϊκής Αγοράς

Προβολή Ιστορικών performances

22-31 Μαΐου
10.00 - 24.00
Φουαγιέ Ολύμπιον


Χορηγοί - Χορηγοί Επικοινωνίας


 
 
powered by Lizzard Active Media